Régóta tudjuk, hogy társas lények vagyunk. A kapcsolódási képességünk és kapcsolataink minősége életminőséget határoz meg. Kapcsolati tőkénk munkalehetőséget, előrejutást hozhat nekünk. Kapcsolatok hiányában pedig izolálódunk, elidegenedünk a világtól, a magány gyakran negatív életérzései törhetnek ránk. S minél idősebb valaki, ez annál negatívabban befolyásolja fizikai és pszichés egészségi állapotát.
Minél jobb minőségű kapcsolatokban vagyunk, annál erősebben működik az immunrendszerünk és annál jobb a közérzetünk. Kutatók egyenesen úgy találták, hogy minél jobbak a kapcsolati megéléseink, annál boldogabbak vagyunk.
Ugyanakkor a kapcsolati megéléseink képezik a legkomplexebb mintát a személyiségünkben. Hatnak rá a kollektív nemi minták és szerepek, a társadalmi elvárások, melyek mélyen belénk vannak ivódva az epigenetikai átörökítődés révén és be is vannak betonozva a gyermekkorunkban látottak-tapasztaltak miatt. Bevésődtek a jó és a rossz női, férfi minták és ezekkel együtt beégtek a kapcsolati minták is.
A rossz kapcsolatok és különösen az alacsony rezgésszintű párkapcsolati megélések rombolják a személyiséget, rontják az immunrendszer működőképességét és a negatív közérzet mellett a társkapcsolatra is tartósan rányomják a bélyegüket. Az édes, szerelmes együttlétekből szürke hétköznapok, és sajnos gyakran ragadós, lehúzó rémálmok válhatnak. Pont azért, mert az érzelmi kapcsolatokban aktiváljuk egymás “piros gombjait”; s a görbe tükörben látottak még fájóbban ütnek bennünket arcul.
…és igen, fel kell ismerjük a nyomógombjainkat, s inaktiválnunk kell őket…mi több, pont a “csatatéren” kell a legjózanabbnak lennünk és mégis, minden ellenére megtartanunk a szív-teret. Van tehát mit tennünk azért, hogy a kapcsolataink, ezeken belül a társkapcsolatok és párkapcsolatok – és alapvetően a kapcsolódási képességünk – meggyógyulhasson.
A jó hírek mindezekkel kapcsolatban, hogy bármilyen is a jelenlegi helyzet:
A kapcsolódási képességünket alakíthatjuk, változtathatjuk. Nyitottabbá válhatunk, a kapcsolatainkat megtanulhatjuk másként alakítani, azokban másként jelen lenni; az adódó konfliktusokat valóban kezelni – az azokból való menekülés vagy a benne maradószenvedés helyett.
Ehhez a jelen-lét és középpont megőrzése mellett, nyitottnak és szeretet-késznek kell maradnunk; s fontos, hogy folyamatosan kommunikáljuk azt, ami bennünk zajlik.
A megoldókulcs a szerelemben nyílik fel, mely beavatás az Isteni létállapotunkba, s megtanít társunkat az Isteni szemével látni, s őt magát a hétköznapi valóságából “felemelni”.
Ahogy Osho mondja: “Amikor azt mondod egy nőnek vagy egy férfinak: “Szeretlek”, egyszerűen azt mondod, hogy: “A tested nem téveszthet meg. Látlak. A tested megöregedhet, de én látlak testetlen valódban. Látom legbensőbb magodat, a magot, amely isteni.” (Osho)
Az Egységbe Visszaemelő látásmódról és kommunikációról lesz szó elsősorban május 2-dikai következő Egység Minta Teremtő alkalmunk során. A kommunikációs gyakorlatok mellett egy olyan fájdalom-minta átíró gyakorlatot is végzünk/tanulhattok meg, mely segít meghívni az Istenit az éppen zajló konfliktusba, vagy éppen megrekedt/elhidegül kapcsolati állapotba. Közben megtanuljuk a szív erejével átlényegíteni a szenvedést okozó, vagy abban megrekedt énrészeinket. Az estét ismét szertartás zárja, mely az élet-szerelem állapotába érkeztet, mellyel az öröm választása mellett felkészítjük önmagunkat egy jobb, magasabb minőségű pár/társkapcsolat megélésére.
Az este a kapcsolódási mintáinkat emeli az egységbe, tehát nem csak a párkapcsolati mintákat, bár elsősorban azokat helyezzük előtérbe – lévén május 1-ről 2-re virradó éjjel, belépünk a Szerető energiaminőségébe, mely az évköri belépési pontján erőteljes transzformatív erővel érkezik idén.
Szépséges egységbe emelő estére készülünk tehát ismét!
Mint korábban E.M.T. alkalmon részt vevő írok most neked, s kérlek, ha szeretnél jönni jelezd számomra válasz mailben.
A részvételi díj: 4500Ft
>>>Jelentkezéshez írj a noionmegvalositas kukac gmail.com címemre!